Hrad Střekov

Jedna z nejnavštěvovanějších kulturních památek severních Čech, jejíž stavba byla započata v roce 1316. Navštivte romantickou zříceninu hradu a nechte se okouzlit výhledem, který Goethe popsal jako „jeden z nejkrásnějších ve střední Evropě“.  

ZIMNÍ SEZÓNA (1. 11. 2021 – 25. 3. 2022) 
Hrad Střekov je během zimních měsíců veřejnosti uzavřen. Připravujeme se na novou návštěvnickou sezónu.

Prohlídky 

Objevte pozůstatky hradu Střekov s dochovaným Rytířským sálem a válcovitou gotickou věží. Historická expozice zahrnuje kresby a fotografie hradu, repliky zbraní i trojrozměrný dřevěný model hradního areálu.


700 let od první
písemné zmínky 

Dominanta evropského
romantismu 

Nádherné výhledy
na údolí řeky Labe 


Historie

Hrad Střekov postavil pro Jana Lucemburského v roce 1316 Pešek z Veitmile za účelem ochrany důležité obchodní cesty do Německa. Po roce 1479 přešel hrad do vlastnictví Glaců ze Starého Dvora. Ti nechali opravit původní opevnění a rozšířili hrad o další dvě budovy poblíž menší věže a východní zdi.

Restaurace

Na hradě Střekov jsou dvě restaurace: Kovárna a Wágnerka. Restaurace Kovárna se nachází u hlavní vstupní brány,
v jedinečných prostorách původní hradní kovárny, vytesané přímo ve skalním masivu. Restaurace Wágnerka s rozlehlou hradní terasou nabízí nádherný výhled na řeku Labe.
V současné době je otevřena pouze restaurace Wágnerka. 

Festivaly

Na hradě Střekov můžete po celý rok zažít mnoho speciálních akcí a festivalů, z nichž nejoblíbenější jsou každoroční hudební a vinařské festivaly.

Kontakt

Adresa

Na Zacházce 844
400 03 Ústí n. L.
Česká republika

Spojte se s námi