Hrad Střekov

Jedna z nejnavštěvovanějších kulturních památek severních Čech, jejíž stavba byla započata v roce 1316. Navštivte romantickou zříceninu hradu a nechte se okouzlit výhledem, který Goethe popsal jako „jeden z nejkrásnějších ve střední Evropě“.  

Hrad Střekov opět otevře své brány 25. března 2023.

OTEVÍRACÍ DOBA V HLAVNÍ SEZÓNĚ (BŘEZENŘÍJEN):
Duben & březen, říjen | středa–neděle: 10:30 - 16:30
Červen až srpen | úterý–neděle: 9:30 - 17:30 
Září & květen | úterý–neděle: 9:30 - 16:30

Připadne-li na pondělí státní svátek, je hrad během sezóny otevřen veřejnosti i v tento den.

Prohlídky 

Objevte pozůstatky hradu Střekov s dochovaným Rytířským sálem a válcovitou gotickou věží. Historická expozice zahrnuje kresby a fotografie hradu, repliky zbraní i trojrozměrný dřevěný model hradního areálu.


700 let od první
písemné zmínky 

Dominanta evropského
romantismu 

Nádherné výhledy
na údolí řeky Labe 


Hrad Střekov se účastní motivačního programu platformy Objevuj památky Třetí za polovic, sedmá zdarma. Od 1. 5. do 30. 10. 2023 – máte možnost navštívit výhodněji zapojené historické objekty, a navíc vyhrát krásné ceny.

Historie

Hrad Střekov postavil pro Jana Lucemburského v roce 1316 Pešek z Veitmile za účelem ochrany důležité obchodní cesty do Německa. Po roce 1479 přešel hrad do vlastnictví Glaců ze Starého Dvora. Ti nechali opravit původní opevnění a rozšířili hrad o další dvě budovy poblíž menší věže a východní zdi.

Restaurace

Na hradě Střekov jsou dvě restaurace: Kovárna a Wágnerka. Restaurace Kovárna se nachází u hlavní vstupní brány,
v jedinečných prostorách původní hradní kovárny, vytesané přímo ve skalním masivu. Restaurace Wágnerka s rozlehlou hradní terasou nabízí nádherný výhled na řeku Labe.
V současné době je otevřena pouze restaurace Wágnerka. 

Festivaly

Na hradě Střekov můžete po celý rok zažít mnoho speciálních akcí a festivalů, z nichž nejoblíbenější jsou každoroční hudební a vinařské festivaly.

Kontakt

Adresa

Na Zacházce 844
400 03 Ústí n. L.
Česká republika

Spojte se s námi