Hrad Střekov

Jedna z nejnavštěvovanějších kulturních památek severních Čech, jejíž stavba byla započata v roce 1316. Navštivte romantickou zříceninu hradu a nechte se okouzlit výhledem, který Goethe popsal jako „jeden z nejkrásnějších ve střední Evropě“.  

OTEVÍRACÍ DOBA V HLAVNÍ SEZÓNĚ (23. 3. 2024 31. 10. 2024):
Červenec & srpen | úterý–neděle: 9:30 - 17:30 
Září & květen & červen | úterý–neděle: 9:30 - 16:30
Říjen & březen & duben | středa–neděle: 10:30 - 16:30

Prohlídky 

Objevte pozůstatky hradu Střekov s dochovaným Rytířským sálem a válcovitou gotickou věží. Historická expozice zahrnuje kresby a fotografie hradu, repliky zbraní i trojrozměrný dřevěný model hradního areálu.


700 let od první
písemné zmínky 

Dominanta evropského
romantismu 

Nádherné výhledy
na údolí řeky Labe 


Historie

Hrad Střekov postavil pro Jana Lucemburského v roce 1316 Pešek z Veitmile za účelem ochrany důležité obchodní cesty do Německa. Po roce 1479 přešel hrad do vlastnictví Glaců ze Starého Dvora. Ti nechali opravit původní opevnění a rozšířili hrad o další dvě budovy poblíž menší věže a východní zdi.

Restaurace

Na hradě Střekov jsou dvě restaurace: Kovárna a Wágnerka. Restaurace Wágnerka s rozlehlou hradní terasou nabízí nádherný výhled na řeku Labe. Restaurace Kovárna, pro kterou hledáme nájemce, se nachází u hlavní vstupní brány, v jedinečných prostorách původní hradní kovárny, vytesané přímo ve skalním masivu.

Festivaly

Na hradě Střekov můžete po celý rok zažít mnoho speciálních akcí a festivalů, z nichž nejoblíbenější jsou každoroční hudební a vinařské festivaly.

Kontakt

Adresa

Na Zacházce 844
400 03 Ústí n. L.
Česká republika

Spojte se s námi