Vinařství

Chateau Lobkowicz Roudnice, s.r.o.

Rodina Lobkowiczů se pěstování vinné révy a výrobě vína v Roudnici nad Labem věnuje již od roku 1603. Naše vína během posledních let získala na vinařských soutěžích četná ocenění a velice si vážíme toho, že roudnické Svatovavřinecké bylo podáváno k hlavnímu chodu při státnickém setkání prezidenta Václava Havla a královny Alžběty II. v roce 1996. 

OTEVÍRACÍ DOBA
Pondělí, úterý, čtvrtek: 07:00–14:30
Středa, pátek: 6:00–13:30
Sobotaneděle: zavřeno

VINNÝ PAVILON
Pondělí: zavřeno
Úterý: 14:00–⁠20:00 
Středa–čtvrtek: 11:00–⁠20:00
Pátek–sobota: 11:00–⁠22:00
Neděle: 11:00–⁠18:00
Při nepříznivém počasí je pavilon uzavřen. 

Vinařství

Pod správou rodu Lobkowiczů se víno v původně románských sklepích roudnického zámku vyrábí bez přerušení již od roku 1603. Do dnešních dnů zachováváme ve výrobě tradiční postupy, vysoký podíl ruční práce i úctu k charakteru vín z nejsevernější vinařské podoblasti v Čechách.

Vinný pavilon

V areálu zámku se nachází vinný pavilon s širokou nabídkou vín. Návštěvníci se mohou těšit na lahodné občerstvení, živou hudbu, farmářské trhy a další akce pro veřejnost.

Přípitek z Roudnice

Přípitek z Roudnice je moderní vinotéka v srdci Karlína s kompletní nabídkou vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem. 

Katalog vín

Ve vínech z vinařství Chateau Lobkowicz Roudnice, s.r.o. se odráží charakter nejsevernější české vinařské podoblasti. Typickými představiteli těchto minerálních a svěžích vín jsou Ryzlink rýnský, Müller Thurgau či Sylvánské zelené. Tradičně ceněna jsou i červená vína, která vyrábíme metodou neřízeného kvašení v otevřených kádích a která následně zrají v dubových sudech – Pinot Noir, Svatovavřinecké či nová odrůda Fratava. 


Jak se k nám dostanete

Kontakt

Adresa

Zámek 1
413 01 Roudnice n.L.
Česká republika

Spojte se s námi