Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem

Rodina Lobkowiczů se pěstování vinné révy a výrobě vína v Roudnici nad Labem věnuje již od roku 1603. Naše vína během posledních let získala na vinařských soutěžích četná ocenění a velice si vážíme toho, že roudnické Svatovavřinecké bylo podáváno k hlavnímu chodu při státnickém setkání prezidenta Václava Havla a královny Alžběty II. v roce 1996. 

Otevírací doba
Pondělí, úterý, čtvrtek: 07:00-15:00
Středa, pátek: 6:00-13:30
Sobota-neděle: uzavřeno

Vinný pavilon | Úterý- pátek: 13:00 - 19:00,
Sobota 12:00 - 19:00, neděle 12:00 - 17:00

Vinařství

Vinný pavilon

Degustace

Katalog vín

Vinařství

Naše vinařství se může pochlubit více než 400letou tradicí výroby vína. Pod správou rodu Lobkowiczů se víno v původně románských sklepích roudnického zámku vyrábí bez přerušení již od roku 1603. Do dnešních dnů zachováváme ve výrobě tradiční postupy, vysoký podíl ruční práce i úctu k charakteru vín z nejsevernější vinařské podoblasti v Čechách.

Vinný pavilon

V areálu zámku se nachází vinný pavilon, u kterého můžete posedět se sklenkou Lobkowiczkého vína.

Degustace

Ochutnejte naše vína v jedinečném prostředí historických sklepů zámku Roudnice, kde se víno vyrábí již řadu století. Během řízené degustace vás provedeme historií našeho vinařství a ochutnáte vzorky, které nejlépe charakterizují naši produkci. Vyberte si z nabídky degustací, nebo si nechte připravit ochutnávku na míru. V letních měsících nabízíme možnost degustace v malebném prostředí našich vinic. 

Katalog vín

Ve vínech z Lobkowiczkého zámeckého vinařství se odráží charakter nejsevernější české vinařské podoblasti. Typickými představiteli těchto minerálních a svěžích vín jsou Ryzlink rýnský, Müller Thurgau či Sylvánské zelené. Tradičně ceněna jsou i červená vína, která vyrábíme metodou neřízeného kvašení v otevřených kádích a která následně zrají v dubových sudech – Pinot Noir, Svatovavřinecké či nová odrůda Fratava. 


Jak se k nám dostanete

Kontakt

Adresa

Zámek 1
413 01 Roudnice n.L.
Česká republika

Spojte se s námi