Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem

Rodina Lobkowiczů se pěstování vinné révy a výrobě vína v Roudnici nad Labem věnuje již od roku 1603. Naše vína během posledních let získala na vinařských soutěžích četná ocenění a velice si vážíme toho, že roudnické Svatovavřinecké bylo podáváno k hlavnímu chodu při státnickém setkání prezidenta Václava Havla a královny Alžběty II. v roce 1996. 

Otevírací doba
Pondělí, úterý, čtvrtek: 07:00-15:00
Středa, pátek: 6:00-13:30
Sobota-neděle: zavřeno

Vinný pavilon | Úterý- pátek: 15:00 - 19:00,
Sobota 11:00 - 22:00, neděle 11:00 - 19:00
V případě nepříznivého počasí bude pavilon uzavřen.

Vinařství

Pod správou rodu Lobkowiczů se víno v původně románských sklepích roudnického zámku vyrábí bez přerušení již od roku 1603. Do dnešních dnů zachováváme ve výrobě tradiční postupy, vysoký podíl ruční práce i úctu k charakteru vín z nejsevernější vinařské podoblasti v Čechách.

Vinný pavilon

V areálu zámku se nachází vinný pavilon s širokou nabídkou vín. Návštěvníci se mohou těšit na lahodné občerstvení, živou hudbu, farmářské trhy a další akce pro veřejnost.

Víno s vlastní etiketou

Víno jako správný dárek potěší hned několikrát. Při darování, rozbalování a objevování jeho chutí. Vaše vlastní logo nebo osobní přání na etiketě lobkowiczkých vín ze zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem zaručeně zaujmou vaše obchodní partnery, zaměstnance i přátele a to nejen na Vánoce.  

Katalog vín

Ve vínech z Lobkowiczkého zámeckého vinařství se odráží charakter nejsevernější české vinařské podoblasti. Typickými představiteli těchto minerálních a svěžích vín jsou Ryzlink rýnský, Müller Thurgau či Sylvánské zelené. Tradičně ceněna jsou i červená vína, která vyrábíme metodou neřízeného kvašení v otevřených kádích a která následně zrají v dubových sudech – Pinot Noir, Svatovavřinecké či nová odrůda Fratava. 


Jak se k nám dostanete

Kontakt

Adresa

Zámek 1
413 01 Roudnice n.L.
Česká republika

Spojte se s námi