Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Elegantní palác z 16. století nabízí panoramatický výhled, který umocňuje jedinečné zážitky z návštěvy muzea, koncertů klasické hudby, kavárny, prodejní galerie a jedenácti překrásných sálů vhodných pro pořádání akcí.

OTEVÍRACÍ DOBA MUZEA, RESTAURACE & KAVÁRNY A MUZEJNÍHO OBCHODU
Pondělí–neděle: 10:00-18:00

Dovolujeme si upozornit návštěvníky, že v neděli 24. září bude muzeum Lobkowiczkého paláce otevřeno pouze do 17:30. V úterý 26. září bude 1. patro muzea včetně terasy uzavřeno celý den, 2. patro bude uzavřeno od 16:00. Děkujeme za pochopení. 

Muzeum

Muzeum Lobkowiczkého paláce představuje světoznámé obrazy Bruegela, Canaletta, Velázqueze a dalších; sbírku keramiky za posledních pět století; unikátní sbírku zbraní a brnění; a anotované partitury mnoha světových skladatelů, včetně Haydna, Mozarta a Beethovena.


Postaven v  druhé polovině 16. století 

Otevřen veřejnosti
v roce 2007 

Unikátní 
audioprůvodce 


Historie

Lobkowiczký palác na Pražském hradě již hostil řadu významných českých kulturních a historických událostí. Nachází se v areálu Pražského hradu a je součástí světového dědictví UNESCO. Dříve byl pražským sídlem Lobkowiczkých knížat.

Koncerty vážné hudby

Poslechněte si melodie mistrů klasické hudby v nádherném barokním Koncertním sále se stropními malbami ze 17. století.

Muzejní obchod

Vyberte si z pestré nabídky exkluzivních dárkových předmětů inspirovaných historickými sbírkami. Mezi nabízenými výrobky naleznete například šperky, sklo, ručně malované hedvábné šály, pohlednice, puzzle i oceněná vína z vinařství Zámek Lobkowicz  Roudnice. Obchod je otevřen každý den od 10:00 do 18:00.

Své oblíbené produkty můžete zakoupit i v našem e-shopu

Restaurace a kavárna

Vychutnejte si lahodné pokrmy české i mezinárodní kuchyně servírované v příjemné atmosféře kouzelných vnitřních prostor. Využít můžete i terasy s nádherným panoramatickým výhledem na Prahu a v jarních a letních měsících též posezení na renesančním nádvoří.

Kontakt

Adresa

Jiřská 3
119 00 Praha 1
Česká republika

Spojte se s námi