Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Postaven v polovině 16. století, Lobkowiczký palác v sobě snoubí jedinečné kulturní zážitky: Lobkowiczké sbírky, koncerty, kavárna, elegantní prostory pro pořádání akcí a okouzlující výhled na Prahu. 

Otevírací doba
Otevřeno denně: 10:00 – 18:00

Dovolujeme si upozornit návštěvníky, že ve středu 12. srpna bude Balkonový sál včetně terasy přístupný do 15:00. Děkujeme za pochopení.

Koncerty vážné hudby se konají každý víkend ve 13:00.

Muzeum

Koncerty vážné hudby

Kavárna

Prodejní galerie

Historie

Muzeum

Rodinné muzeum Lobkowiczkých sbírek představuje jak světoznámé obrazy Bruegela, Canaletta, Velázqueze a dalších, tak i sbírku keramiky za posledních pět století a unikátní sbírku zbraní a brnění. Mezi nejzajímavější díla sbírek patří originální partitury a manuskripty největších skladatelů 17. – 19. století včetně Haydna, Mozarta a Beethovena.


Postaven v  druhé polovině 16. století 

Otevřen veřejnosti
v roce 2007 

Unikátní 
audioprůvodce 


Historie

Lobkowiczký palác na Pražském hradě již hostil řadu významných českých kulturních a historických událostí. Nachází se v areálu Pražského hradu a je součástí světového dědictví UNESCO. Dříve byl pražským sídlem Lobkowiczkých knížat.

Koncerty vážné hudby

​​​​​​​Žádná návštěva areálu Pražského hradu se neobejde bez koncertu vážné hudby v nádherném barokním Koncertním sále. Při poslechu těch nejlepších skladeb vážné hudby můžete obdivovat stropní malby ze 17. století.

* Koncerty vážné hudby se budou od 4. 7. konat každý víkend ve 13:00.

Prodejní galerie

Vyberte si z pestré nabídky exkluzivních dárkových předmětů inspirovaných historickými sbírkami. Mezi nabízenými výrobky naleznete například šperky, sklo, ručně malované hedvábné šály, pohlednice, puzzle i oceněná vína z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem.

Kavárna

Vychutnejte si lahodné pokrmy české i mezinárodní kuchyně servírované v příjemné atmosféře kouzelných vnitřních prostor. Využít můžete i terasy s nádherným panoramatickým výhledem na Prahu a v jarních a letních měsících též posezení na renesančním nádvoří.

Kontakt

Adresa

Jiřská 3
119 00 Praha 1
Česká republika

Spojte se s námi