Tiskové zprávy

 Zde najdete vždy nejdůležitější novinky a tiskové zprávy

2021

KVĚTEN

LOBKOWICZKÝ PALÁC ZVE NA FASCINUJÍCÍ PROCHÁZKU TŘEMI STALETÍMI HUDBY

Lobkowiczký palác na Pražském hradě se znovu otevře návštěvníkům ve čtvrtek 6. května 2021 a zve na novou výstavu Portrét v notách.

Stáhnout tiskovou zprávu

2020

PROSINEC

LOBKOWICZKÝ ADVENT LETOS JINAK

Vzhledem k omezením spojeným s koronavirovými opatřeními není letos bohužel možné uskutečnit oblíbené adventní trhy na zámku v Nelahozevsi, na které jsou návštěvníci lobkowiczkých památek zvyklí. Jejich náhradou je akce nazvaná „Lobkowiczký advent letos jinak“.

Stáhnout tiskovou zprávu

LISTOPAD

ŽIVÉ VIRTUÁLNÍ PROHLÍDKY LOBKOWICZKÉHO PALÁCE S WILLIAMEM LOBKOWICZEM ML.

Od neděle 6. prosince 2020 bude muzeum Lobkowiczkého paláce zpřístupněno českému publiku během pravidelných živých virtuálních prohlídek. Těmi bude v českém jazyce osobně provázet William Lobkowicz mladší. Během zhruba padesátiminutové prohlídky, doplněné o unikátní videa a fotografie, se diváci dozví mnohé o historii jedné z nejdůležitějších šlechtických rodin českého království.

Stáhnout tiskovou zprávu

ZÁŘÍ

LOBKOWICZKÉ SBÍRKY SE PŘIPOJUJÍ K OSLAVÁM VÝROČÍ LUDWIGA VAN BEETHOVENA

K oslavě výročí 250 let od narození geniálního skladatele Ludwiga van Beethovena bude dne 29. září 2020 zahájena v Kunsthistorickém muzeu ve Vídni jedinečná výstava s názvem Beethoven Bewegt propojující výtvarné umění s hudbou. Expozice propojí díla starých mistrů i moderních a současných umělců s hudbou a osobností světoznámého skladatele. Pro výstavu, která je organizována ve spolupráci s vídeňským archivem Gesellschaft der Musikfreunde, zapůjčily Lobkowiczké sbírky tři vzácné Beethovenovy hudební partitury.

Stáhnout tiskovou zprávu

SRPEN

DVOŘÁKOVA NELAHOZEVES

Tradiční oslavy narození Antonína Dvořáka v jeho rodné Nelahozevsi

Stáhnout tiskovou zprávu

ČERVENEC

LOBKOWICZKÉ LÉTO

V průběhu července a srpna se v rámci programu uskuteční pravidelné akce Setkání s Lobkowiczi – nedělní komentované prohlídky Lobkowiczkého paláce se členy Lobkowicz rodiny, Živé čtvrtky v Lobkowiczkém paláci – relaxační večery se sklenkou vína a živou hudbou na nádvoří paláce a také Živé soboty na zámku v Nelahozevsi – rodinné festivaly plné zábavy pro děti i dospělé

Stáhnout tiskovou zprávu

DUBEN

OBJEVTE UMĚNÍ SKRZE JÓGU

House of Lobkowicz představuje nový projekt YogArt, jenž unikátním způsobem propojuje jógu a umění

Stáhnout tiskovou zprávu

LEDEN

BEETHOVEN 2020

Rok 2020 ve znamení oslav: Muzeum Lobkowiczkého paláce připomíná 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena

Stáhnout tiskovou zprávu 

PR Manager

Jan Pavelka

E-mail: jan.pavelka@lobkowicz.cz