Naše jedinečné
památky

Lobkowiczký palác

Elegantní palác z 16. století nabízí panoramatický výhled, který dokáže obohatit kulturní zážitky z uměleckých sbírek, koncertů i dalších zde pořádaných akcí, stejně jako návštěvu místní kavárny.
 

Zámek Nelahozeves

Renesanční zámek z 16. století se nachází 35 km od Prahy, na levém břehu Vltavy. Propojuje se zde historie české šlechtické rodiny, krása okolní přírody a kulturní dědictví jedné z nejvýznamnějších uměleckých sbírek střední Evropy.

Zámek Roudnice

Barokní zámek s 250 místnostmi je čtvrtým největším zámeckým objektem v České republice. Dnes se v zámeckém podzemí rozprostírají sklepy uznávaného Lobkowizckého zámeckého vinařství.

Hrad Střekov

Jedna z nejnavštěvovanějších památek severních Čech, jejíž stavba byla započata v roce 1316. Nechte se okouzlit výhledem na údolí řeky Labe, který Goethe popsal jako „jeden z nejkrásnějších ve střední Evropě“.

Vinařství

Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem vyrábí v původních středověkých sklepích roudnického zámku skvělá a mnohokrát oceněná vína již od roku 1603. 

Rodný dům Antonína Dvořáka

V jádru barokní stavbu rodného domu světoznámého hudebního skladatele Antonína Dvořáka využívalo do května roku 2019 Národní muzeum. Nyní je budova spravována rodinou Lobkowicz, jejímž záměrem je vybudovat inovativní muzeum světové úrovně, které návštěvníkům zprostředkuje pohled do světa Antonína Dvořáka.