Zámek Roudnice

Označován jako čtvrtý největší barokní zámecký objekt v České republice, tento zámek s více než 200 místnostmi vybudovaný na románských základech sloužil jako hlavní knížecí a vévodské sídlo rodiny Lobkowiczů. Dnes se v zámeckém podzemí rozprostírají sklepy vinařství Zámek Lobkowicz Roudnice.

OTEVÍRACÍ DOBA
Zámek Roudnice | Otevírací dobu najdete zde
Vinařství Zámek Lobkowicz Roudnice | Otevírací dobu najdete zde

Prohlídky

Navštivte jeden z největších zámků v České republice čítající 250 sálů. Dále si nenechte ujít dochovanou část románských obvodových zdí a barokní kapli s nádhernými freskami. Upozorňujeme, že vstup je možný pouze s rezervovanou prohlídkou.


Historie

Již ve 12. století stál na místě dnešního zámku hrad vybudovaný pražskými biskupy. Pražským biskupům a arcibiskupům sloužil pak jako oblíbené letní sídlo a pojí se s ním také některé významné historické události.

Vinařství

Vinařství Zámek Lobkowicz Roudnice vyrábí v původních středověkých sklepích roudnického zámku skvělá a mnohokrát oceněná vína již od roku 1603. Vyberte si z bohaté nabídky degustací, nebo si nechte ochutnávku na míru. V letních měsících nabízíme možnost degustace v malebném prostředí našich vinic.

Festivaly

Oblíbený festival Roudnické vinobraní, pořádaný Říp, o.p.s. ve spolupráci s městem Roudnice nad Labem a House of Lobkowicz, přiláká každoročně tisíce nadšených návštěvníků. Úspěšná akce se každoročně koná v areálu roudnického zámku a je oslavou sklizně vinné révy, dobrého jídla a české hudby.

Svatby

Svůj sen o vznešené svatbě na jedinečném místě si můžete splnit v prostředí monumentálního zámku, jenž byl dříve hlavním knížecím a vévodským sídlem rodiny Lobkowiczů.

Kontakt

Prohlídky

info@vyletnarip.cz
+420 412 871 147/8

Kastelán

Milan Vágner
milan.vagner@lobkowicz.cz
+420 725 525 483

Adresa

Očkova 1
413 01 Roudnice n. L.
Česká republika

Spojte se s námi