Zámek Roudnice

Označován jako čtvrtý největší zámecký objekt v České republice, tento barokní zámek s 250 místnostmi vybudovaný na románských základech sloužil jako hlavní knížecí a vévodské sídlo rodiny Lobkowiczů. Dnes se v zámeckém podzemí rozprostírají sklepy jedinečného Lobkowizckého zámeckého vinařství.

Otevírací doba
Zámek Roudnice | Otevírací dobu najdete zde
Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem | Otevírací dobu najdete zde
Vinný pavilon | Otevírací dobu najdete zde

Prohlídky

Navštivte jeden z největších zámků v České republice čítající 250 sálů. Dále si nenechte ujít dochovanou část románských obvodových zdí a barokní kapli s nádhernými freskami. Upozorňujeme, že vstup je možný pouze s rezervovanou prohlídkou.


Historie

Již ve 12. století stál na místě dnešního zámku hrad vybudovaný mocnými pražskými biskupy. Sloužil jako oblíbené letní sídlo pražských biskupů a arcibiskupů a údajně byl právě zde Jan Hus vysvěcen na kněze.

Vinařství

Lobkowiczké zámecké vinařství Roudnice nad Labem vyrábí v původních středověkých sklepích roudnického zámku skvělá a mnohokrát oceněná vína již od roku 1603. Vyberte si z bohaté nabídky degustací, nebo si nechte ochutnávku na míru. V letních měsících nabízíme možnost degustace v malebném prostředí našich vinic.

Festivaly

Roudnické vinobraní, které pořádá Lobkowicz Events Management ve spolupráci s Kulturním centrem města Roudnice nad Labem, přiláká každoročně tisíce nadšených hostů. Úspěšná akce se koná v areálu zámku a je oslavou vína, jídla, hudby a tradic litoměřického regionu.

Svatby

Svůj sen o vznešené svatbě na jedinečném místě si můžete splnit v prostředí monumentálního zámku, jenž byl dříve hlavním knížecím a vévodským sídlem rodiny Lobkowiczů.

Kontakt

Prohlídky

info@vyletnarip.cz
+420 412 871 147/8

Kastelán

milan.vagner@lobkowicz.cz
+420 725 525 483

Adresa

Očkova 1
413 01 Roudnice n. L.
Česká republika

Spojte se s námi