PKF - LOBKOWICZ abonmá:
Bach. Mozart. Mendelssohn

Další koncert z řady PKF – LOBKOWICZ abonmá se uskuteční 29. března 2022 a tradičně proběhne v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě.

Účinkují

 • Bomsori Kim — housle

 • Jan Fišer — umělecký vedoucí, housle

Program

 • Felix Mendelssohn-Bartholdy
  Koncert pro housle a orchestr d moll op. posth.

 • Wolfgang Amadeus Mozart
  Divertimento F dur KV 138 “Salzburská symfonie č. 3”
 • Johann Sebastian Bach
  Koncert d moll pro dvoje housle a orchestr BWV 1043

Program večera

18:00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18:30    Setkání s příběhy umění - „Dějiny houslí“, přednášející: Eleonore Kinsky
19:00    Koncert v Císařském sále
20:15    Setkání se sólisty a orchestrem u číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Vibrující sezonu donátorského cyklu PKF uzavře koncert jihokorejského hudebního zázraku, houslistky Bomsori Kim, vítězky soutěže ARD Mnichov a držitelky cen z neuvěřitelného počtu těch nejnáročnějších mezinárodních houslových soutěží — z Čajkovského soutěže v Moskvě, Soutěže Královny Alžběty v Bruselu, Jeana Sibelia v Helsinkách, Josepha Joachima v Hannoveru, Henryka Wieniawského v Poznani a mezinárodních soutěží v Montrealu a Sendai.

Houslistka, která věří, že svou hrou přináší lidem útěchu, má za sebou debuty na festivalech v Lucernu, Rheingau, v berlínském Konzerthausu, vídeňském Musikvereinu, Suntory Hall v Tokiu či v prestižní La Jolla Music Society’s Rising Star Series. Bomsori Kim, absolventka Juilliard School, má od února 2021 uzavřenou exkluzivní smlouvu s prestižním labelem Deutsche Grammophon. V Praze představí vzácný nástroj z dílny Giovanni Battisty Guadagniniho z roku 1774.

To, že Mozart komponoval vyspělé skladby již ve velmi raném věku, je obecně známé. Že to ale platí též pro Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, už ví málokdo. Koncert pro housle d moll napsal, když mu bylo pouhých 13 let. Do povědomí veřejnosti se však dílo dostalo až v 50. letech minulého století díky houslovému virtuózovi Jehudi Menuhinovi. Ve velmi mladém věku začal komponovat i Nino Rota, umělec, jehož si dnes spojujeme převážně s legendární hudbou k slavným Felliniho filmům. Závěrečný koncert donátorské řady PKF představí tohoto skladatele i jako autora úžasných děl v žánru klasické hudby. A pokud mluvíme o závěru sezony, ukončit ji skladbou nesmrtelného Johanna Sebastiana Bacha je určitě tou správnou volbou.