Zavřít
Menu
Poslání rodiny Lobkowiczů

Lobkowiczké zámecké vinařství v Roudnici

Naše vinařství se může pochlubit více než 400letou tradicí výroby vína. Pod správou rodu Lobkowiczů se víno v původně gotických sklepích roudnického zámku vyrábí bez přerušení již od roku 1603. Do dnešních dnů zachováváme ve výrobě tradiční postupy, vysoký podíl ruční práce i úctu k charakteru vín z nejsevernější vinařské podoblasti v Čechách.

Kde zakoupit naše vína?

Ve vinařství v budově zámku v Roudnici nad Labem
V prodejní galerii Lobkowiczkého paláce v Praze
V prodejní galerii zámku Nelahozeves

Adresa

Zámek, č. p. 1
413 01 Roudnice nad Labem
Mapa

Telefon

+420 416 837 234

Otevírací doba

Pondělí, úterý, čtvrtek:
07:00–14:30
Středa, pátek:
6:00–13:30
Sobota, neděle:
zavřeno

Katalog vín

Ve vínech z Lobkowiczkého zámeckého vinařství se odráží charakter nejsevernější české vinařské podoblasti. Typickými představiteli těchto minerálních a svěžích vín jsou Ryzlink rýnský, Müller Thurgau či Sylvánské zelené. Tradičně ceněna jsou i červená vína, která vyrábíme metodou neřízeného kvašení v otevřených kádích a která následně zrají v dubových sudech – Pinot Noir, Svatovavřinecké či nová odrůda Fratava.

VŠECHNA NAŠE VÍNA

Degustace

Ochutnejte naše vína v jedinečném prostředí historických sklepů zámku Roudnice, kde se víno vyrábí již řadu století. Během řízené degustace vás provedeme historií našeho vinařství a ochutnáte vzorky, které nejlépe charakterizují naši produkci. Vyberte si z nabídky degustací, nebo si nechte připravit ochutnávku na míru. V letních měsících nabízíme možnost degustace v malebném prostředí našich vinic.

REZERVOVAT
Hradozámecká noc: Výherci dětského zámeckého kvízu
4. ročník zámeckého dýňování na zámku Nelahozeves
Hans Krell, Císař Ferdinand I., třetí čtvrtina 16. století, olej na plátně
Novinky 

Naši partneři

Provozovatel prohlídkové trasy gotickým hradem spojené s ochutnávkou roudnických vín.

Partnerská vinotéka v Roudnici nad Labem. V prodloužené pracovní době nakoupíte kompletní sortiment za sklepní ceny.

Partnerská vinotéka v Děčíně. Najdete zde široký sortiment našich vín.

Lobkowiczké zámecké vinařství v Roudnici

Adresa

Zámek, č. p. 1
413 01 Roudnice nad Labem
Česká Republika

Telefon

+420 416 837 234

Kontakty

Historie

Spojení rodu Lobkowiczů a vinařství v Roudnici nad Labem se datuje do roku 1603. Historie výroby vína v Roudnici a pěstování révy na okolních svazích má však mnohem starší kořeny. Hrozny vinné révy přivezl poprvé do Čech ve 14. století z Burgundska český král a císař Svaté říše římské Karel IV.

Historie
 

Vinařství (náš tým)

Hana Líbalová

Ředitelka vinařství

Hana je absolventkou Mendelovy univerzity v Brně, fakulty Vinařství a vinohradnictví v Lednici. V Lobkowiczkém zámeckém vinařství pracovala již během studia a v roce 2013 převzala jeho vedení. Hana je pravým srdcem vinařství. Má na starosti vedení týmu a je to právě ona, kdo určuje styl a charakter našich vín. Pečuje o zachování autentičnosti vín i tradičních postupů výroby, zároveň ale ráda sleduje současné trendy a nechává se jimi inspirovat.

Roman Líbal

Degustace a prodej

Řadu let se profesionálně pohyboval v gastronomii a víno pro něj bylo jen koníčkem. Nakonec však láska k vínu převládla. Nyní ho tak můžete potkat na degustacích v našem sklepě nebo na vinařských výstavách. Jeho strhující vyprávění o vínech a historii Lobkowiczkého zámeckého vinařství rozhodně stojí za poslechnutí.

Hana Balcarová

Administrativa a prodej

Je to právě Hana Balcarová, s kým se pravidelně potkává většina zákazníků přijíždějících do vinařství. Již od roku 2014 má na starosti administrativu a prodej. Díky svým zkušenostem z oboru je neocenitelnou podporou týmu.