Prohlídky Rodného domu Antonína Dvořáka

Každá symfonie potřebuje svůj čas:


Rodný dům Antonína Dvořáka bude do konce léta 2024 v testovacím režimu. 

Co to pro vás znamená? Během letních měsíců budeme postupně doplňovat expozici, připravovat audioprůvodce v anglickém a německém jazyce, a dokončovat další objekty v areálu, včetně návštěvnického centra. I tak věříme, že budete odcházet nadšeni. Všichni návštěvníci mohou v tomto období využít zvýhodněné vstupné. Děkujeme za trpělivost s dočasným omezením způsobeným probíhající rekonstrukcí poslední části areálu.

Expozice:


Návštěvníci se prostřednictvím expozice vcítí do jedenáctiletého Antonína Dvořáka a zakusí nejen atmosféru krčmy v polovině 19. století, která tehdy byla součástí domu, ale také dobové školní lavice. Na vlastní kůži také zjistí, jak na Dvořáka v prvních letech působilo okolní prostředí – les, řeka, železnice, kostel a zámek.

Prohlídka: Časovou vstupenku doporučujeme zakoupit on-line (z důvodu rezervace časového slotu). Návštěvníci prochází expozicí samostatně s audioprůvodcem. Na prohlídku doporučujeme si rezervovat 60 minut. Poslední návštěvník bude do expozice vpuštěn 30 minut před ukončením návštěvní doby. Větší organizované skupiny prosíme o rezervaci předem na emailu dvorakuvdum@lobkowicz.cz. V opačném případě může dojít ke zdržení z důvodu dočasného naplnění kapacity.

Zvýhodněné vstupné v rámci testovacího provozu: 
Jednotný vstup: 90 Kč 
Děti do 6 let: 0 Kč

Členové klubu Lobkowiczkých sbírek,
ZTP / P a novináři mají vstup zdarma. 

Tipy pro návštěvníky:


Informace o přístupnosti: Budova je bezbariérová a je vybavena výtahem. 
Navštěva s dětmi: Prohlídka je přizpůsobena dětem, v nedalekém areálu zámku Nelahozeves je dětské hřiště. 
Toalety: Toalety se nacházejí v přízemí, včetně bezbariérové toalety.
Vstup se zvířaty: Návštěva muzea se psem není možná. Výjimkou jsou asistenční psi pro návštěvníky se zrakovým či jiným omezením. 
Fotografování bez blesku je povoleno. Budeme rádi když, své fotografie
z návštěvy označíte na sociálních sítích #RodnyDumAntoninaDvoraka. 
Jídlo a pití: Než otevřeme kavárnu přímo v areálu (otevření plánováno na Q4 2024), doporučujeme navštívit okolní restaurace či bistra. 
Venkovní bistro Skála se nachází v areálu zámku Nelahozeves nabízí široký výběr občerstvení a teplých i studených nápojů s možností venkovního posezení Z restaurací jsou nejblíže Marina Vltava, Restaurace Vinopalna, nebo
i Infocentrum Nelahozeves u vlakové zastávky. 
Obchod: Nabízí široký výběr produktů s motivem Antonína Dvořáka. 

Jak se k nám dostanete:
Autem: 35 km od Prahy. Lze využít parkoviště v areálu zámku Nelahozeves.
Vlakem: Přímý spoj z Masarykova nádraží na zastávku Nelahozeves zámek. Rodný dům je přímo naproti zastávce.
Autobusem: Nejbližší zastávka je „Nelahozeves“.
Na kole: Malebné cyklotrasy vedou přímo do Nelahozevsi: Vltavská cyklostezka, Labská cyklostezka a EuroVelo 7: Sluneční trasa.  Cyklisté mohou nechat svá kola v areálu zámku Nelahozeves, který je součástí programu „Cyklisté vítáni“ a nabízí služby a vybavení pro cyklisty, včetně nabíjecích stanic pro elektrokola a ubytování.

Adresa

Kralupská 12
277 51 Nelahozeves
Česká republika

Spojte se s námi