Znovu otevíráme!

Lobkowiczký palác, 22. května 2020


Po více než dvou měsících zavírání našich muzeí a hradů vás rádi přivítáme zpět.

Od pondělí 25. května bude otevřen Lobkowiczký palác v areálu Pražského hradu a od následujícího dne budou kromě venkovních prostor otevřeny výstavní prostory i na zámku Nelahozeves a hradě Střekov.

Otevření interiérů našich památek veřejnosti se samozřejmě neobejde bez omezení, která stanovila vláda, a která musíme všichni respektovat. Pravidla návštěvnického provozu a hygienických opatření budou umístěna na viditelných místech před vstupy do každého objektu. Návštěvníci budou moci vstoupit výhradně s ochranou úst a nosu, a dodržovat 2metrové rozestupy. Pro všechny návštěvníky i zaměstnance budou k dispozici dezinfekční prostředky.

NAVŠTÍVIT TEDY MŮŽETE:

Lobkowiczký palác na Pražském hradě

Od 25. května bude opět přístupné muzeum a prodejní galerie. S každou zakoupenou vstupenkou do muzea dostanou všichni návštěvníci poukázku na 25% slevu do prodejní galerie. Kavárna Lobkowicz Palace Café bude otevřena od pátku 29. května. Koncerty vážné hudby se až do odvolání budou konat od začátku července, a to pouze o víkendech.

V souvislosti s ochrannou zdraví nebudeme k audioprůvodcům vydávat sluchátka, návštěvníci budou moci použít vlastní, ale poslech bude možný i bez sluchátek. Přístroje budou dezinfikovány po každém použití. V současné době pracujeme na možnosti poslechnout si výklad přes vlastní mobil. Návštěvníci budou vpouštěni do muzea tak, aby v jednotlivých sálech mohli dodržovat 2metrové rozestupy.

Zámek Nelahozeves

Od úterý 26. května budou kromě venkovních prostor otevřeny i výstavní prostory na zámku Nelahozeves. I zde budou prohlídky probíhat dle vládních nařízení.

Prohlídky stálé expozice s průvodci se budou konat v menších skupinách o maximálně 12 osobách, vždy v 11:00, 13:00 a 16:00 hod. Dětské prohlídky se budou konat každý den ve 14:00. (Doporučejeme telefonickou rezervaci) Průvodci budou vybaveni ochrannými štíty, aby byl jejich výklad srozumitelný.

Vzhledem k tomu, že jsme museli na začátku letní sezony zrušit několik víkendových akcí, připravujeme pro vás takzvané Živé soboty. První velkou akcí pro veřejnost bude Dětský den, který plánujeme na sobotu 6. června. O přesném programu vás budeme zanedlouho také informovat.

Prohlídky Dvořákova rodného domu budou probíhat pouze v sobotu od 16:00 hod.

 Hrad Střekov

I na hradě Střekov jsme upravili návštěvní řád tak, abychom chránili Vaše zdraví. Každý z návštěvníků obdrží výkladový text, který si bude moci vzít s sebou domů. Návštěvníky budeme vpouštět do jednotlivých vnitřních prostor tak, aby mohli dodržovat bezpečnou vzdálenost od ostatních. Už nyní se můžete těšit na novou instalaci výstavy o proměnách hradu Střekov v průběhu 19. století. Nově jsme také vystavili zakládací listinu, kterou si můžete prohlédnout v Rytířském sále.

Předem děkujeme za vaši trpělivost a pochopení, a již teď se těšíme na vaši návštěvu!