Hrad Střekov

Jedna z nejnavštěvovanějších kulturních památek severních Čech, jejíž stavba byla započata v roce 1316. Navštivte romantickou zříceninu hradu a nechte se okouzlit výhledem, který Goethe popsal jako „jeden z nejkrásnějších ve střední Evropě“.  

Vážení návštěvníci, od 4. května 2021 jsou venkovní prostory hradu Střekov opět otevřeny.

OTEVÍRACÍ DOBA BĚHEM HLAVNÍ SEZÓNY
Květen & září | úterý–neděle: 9:30 - 16:30
Červen až srpen | úterý–neděle: 9:30 - 17:30
Říjen & duben & březen | středa–neděle: 10:30 - 16:30 

Prohlídky 

Objevte pozůstatky hradu Střekov s dochovaným Rytířským sálem a válcovitou gotickou věží. Historická expozice zahrnuje kresby a fotografie hradu, repliky zbraní i trojrozměrný dřevěný model hradního areálu.


700 let od první
písemné zmínky 

Dominanta evropského
romantismu 

Nádherné výhledy
na údolí řeky Labe 


Historie

Hrad Střekov postavil pro Jana Lucemburského v roce 1316 Pešek z Veitmile za účelem ochrany důležité obchodní cesty do Německa. Po roce 1479 přešel hrad do vlastnictví Glaců ze Starého Dvora. Ti nechali opravit původní opevnění a rozšířili hrad o další dvě budovy poblíž menší věže a východní zdi.

Restaurace

There are two restaurants at Střekov Castle; Kovárna and Wágnerka. Kovárna restaurant is housed within the original blacksmith's workshop of the castle located at the entrance gate. You can also dine at the top of the Castle with a beautiful panoramic view at Wágnerka restaurant.

Festivaly

Na hradě Střekov můžete po celý rok zažít mnoho speciálních akcí a festivalů, z nichž nejoblíbenější jsou každoroční hudební a vinařské festivaly.

Kontakt

Adresa

Na Zacházce 844
400 03 Ústí n. L.
Česká republika

Spojte se s námi