Roudnické víno sbírá ocenění po celém světě

Navzdory někdy slýchanému názoru, že v Čechách nelze z lokálně pěstované révy vyrobit špičkové víno, slaví vinařství Zámek Lobkowicz Roudnice se svou produktovou řadou úspěchy na prestižních tuzemských i zahraničních vinařských soutěžích. A to, pokud jde o vína bílá, růžová i červená.

Na Národní soutěži vín – oblast Čechy 2022 získaly zlaté medaile Sylvánské zelené 2021 a Ryzlink Rýnský 2021 z nově vytvořené řady Sovice. Na Mezinárodní soutěži O pohár Karla IV 2022 zabodovaly Modrý Portugal rosé 2022 (zlatá medaile) a Ryzlink rýnský 2021 (stříbrná medaile). Velkého ocenění se roudnickým vínům dostalo letos ve Spojených státech. Na mezinárodní soutěži Texas international wine competition 2023 se medailí dočkala hned pětice vín ze zámeckých sklepů. Stříbrné medaile získaly odrůdy Ryzlink rýnský 2021, Modrý Portugal rosé 2022 a Pinot Noir 2018, bronzové medaile potom Müller Thurgau 2022 a Fratava rosé 2021. Kromě výše uvedených, získala roudnická vína další ceny také na mezinárodní soutěži vín Vinařské Litoměřice 2023, Prague Wine Trophy či národní soutěži růžových a perlivých vín Jarovín.

Díky práci odborníků v roudnickém zámeckém vinařství, a výjimečnému terroir v okolí kopce Sovice se kvalita vína neustále zvyšuje a je dobře, že si toho začínají všímat degustátoři na vinařských soutěžích a milovníci vína nejen u nás, ale i v zahraničí.