CHATEAU LOBKOWICZ ROUDNICE
UROZENÁ VÍNA Z ČECH

Na viničních tratích při jižním svahu hory Sovice u Roudnice nad Labem roste vinná réva, ze které už od roku 1603 vyrábí rodina Lobkowiczů v historických sklepích roudnického zámku vynikající vína. Po staletí se zde pěstují odrůdy Ryzlink rýnský, Sylvánské zelené a Pinot Noir, které jsou typické pro severní vinařské oblasti. Výborně jim sedí vápenité podloží, které v těchto odrůdách vytváří jedinečnou minerální dochuť. Vysoké kvality dosahují také zdejší Chardonnay a Pinot Blanc.

Severní vinařská oblast roudnicka zachovává ve vínech svěží a příjemnou kyselinu, díky které jsou šťavnatá. Blízkost řeky Labe udržuje ideální mikroklima a odráží paprsky slunce. Vinice leží v deštném stínu Českého
Středohoří, navíc mají ideální orientaci vůči slunci. Opukové podloží a vápenité jíly pak dávají vínům mineralitu, odrážející se v chuti. Ne nadarmo získaly v letošním roce odrůdy Sylvánské zelené, ročník 2021 a Ryzlink rýnský, ročník 2020, zlaté medaile na Národní soutěži vín – vinařská oblast Čechy 2022.

„V Roudnici vyrábíme víno, je však také místem, kde má naše rodina své kořeny,“ říká William Rudolf Lobkowicz, který je tváří Chateau Lobkowicz Roudnice.

Roudnické vinařství nese název Chateau Lobkowicz Roudnice, který odkazuje na tradici, kvalitu a urozenost vína a zdůrazňuje hrdost rodiny na své spojení s Roudnicí nad Labem. Jedna z řad vín se jmenuje Sovice, a to podle ikonické hory, jejíž úbočí zdobí nádherné viniční tratě. Právě na těch roste réva pro skvělá vína z Chateau Lobkowicz Roudnice.

Ochutnat to nejlepší z vinařství Chateau Lobkowicz Roudnice můžete v moderní designové vinotéce Přípitek z Roudnice v pražském Karlíně v ulici Prvního pluku 144/14, vedle nově zrekonstruovaného Negrelliho viaduktu. Vína lze objednat samozřejmě také online, a to na www.lobkowiczroudnice.cz.