PKF - LOBKOWICZ abonmá: Haydn. Mozart. Vranický

První koncert letošní řady PKF – LOBKOWICZ abonmá se uskuteční 9. června 2021 a tradičně proběhne v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě.

Program večera:

18:00    Welcome drink spojený s prohlídkou expozice
18:30    Setkání s příběhy umění nad tématem „Vranického Afrodita“, přednášející: Petr Slouka
19:00    Koncert v Císařském sále
20:15    Setkání se sólisty a orchestrem u číše vína s pohoštěním připraveným šéfkuchařem Lobkowiczkého paláce

Hudebního ředitele a šéfdirigenta PKF — Prague Philharmonia a šéfa Opery v Dallasu Emmanuela Villauma vítáme v rámci donátorského cyklu vždy na jeden vybraný večer. Tentokrát nabídne tento charismatický francouzský umělec a velký znalec filozofie a literatury program s hudbou, která rozeznívala paláce v 18. a 19. století. Jako sólista se k němu připojí koncertní mistr PKF — Prague Philharmonia Jan Fišer, absolvent Carnegie Mellon University a držitel Davidoff Prix pro nejtalentovanějšího mladého hudebníka v České republice.

V programu nemohou chybět Haydn a Mozart, dva ze tří největších skladatelů hudebního klasicismu. Od Haydna uslyšíme předehru k jeho poslední opeře L'anima del filosofo na náměty příběhu Orfea a Eurydiky. Mozartova hudba je zastoupena Koncertem pro housle č. 3, zkomponovaným pro nástroj, na který Mozart jako interpret sám exceloval a jemuž věnoval mnoho nádherných skladeb. Skutečnou dramaturgickou lahůdkou je Symfonie C dur „Aphrodite“ Antonína Vranického. Pro toto dílo je Lobkowiczký palác mimořádně příznačným prostředím, jelikož Vranický byl dvorním kapelníkem Josefa Františka Maximiliána z Lobkowicz. Okouzlující symfonie byla svatebním darem pro knížete z Lobkowicz a Marii Karolínu ze Schwarzenbergu.