NFT VÝSTAVA

11. října - 15. října 2021
Lobkowiczký palác, Pražský hrad
Vstup zdarma

Unikátní a ojedinělá výstava představující NFT od vlivných umělců a sběratelů, včetně Stay Free od Edwarda Snowdena ze sbírky PleasrDAO a IKB Mitchella F. Chana. Zároveň se představí NFT inspirované Lobkowiczkými sbírkami. Výstava nabízí unikátní možnost propojení digitálního umění s tradičním uměním v historicky významných prostorách. Akce má ambici ověřit, zda dává smysl propojovat tradiční umění s moderními uměleckými trendy ve virtuálním světě. Jedná se vlastně o svého druhu experiment. Čím může vysoká kultura ovlivnit a obohatit online svět a co naopak mohou nové formy digitálního umění přinést „klasickému“ umění? Může kulturní dědictví pracovat s blockchainem a vytvářet něco, co má kvalitu a udržitelnost nad rámec virtuálního světa?


KONFERENCE

16. října 2021
Lobkowiczký palác, Pražský hrad a živě přes Metaverse

Dialog mezi světem tradičního umění a novými technologiemi používanými v digitálním umění. Kurátoři výtvarného umění, krypto umělci a inovátoři se sejdou na společném podiu, aby zde debatovali o budoucnosti umění. Mezi řečníky budou Laura Shin z podcastu Unchained, Maria Shen z Electric Capital, Juan Manuel Sevillano Campalans, generální ředitel Gala-Salvador Dalí Foundation, Maria Paula Fernández z JPG a NFT umělec Mitchell F. Chan.

Konferenci je možné sledovat ze záznamu.


GALAVEČEŘE

16. října 2021
Lobkowiczký palác, Pražský hrad

Program bude zakončen slavnostním galavečerem. Ten nabídne možnost pro setkání a neformální debatu hostů a jeho součástí bude také aukce některých z vystavených NFT. Výtěžek z aukce bude použit na konkrétní restaurátorské projekty děl a předmětů z Lobkowiczkých sbírek. Součástí programu večera bude rovněž exkluzivní prohlídka prostor Lobkowiczkého paláce s Williamem Rudolfem Lobkowiczem.


PROGRAM & PŘEDNÁŠEJÍCÍ


ZÁZNAM KONFERENCE

Sledujte záznam z konference Non-Fungible Castle 2021. Program konference najdete zde.

Vzhledem k velice specifické povaze konference věnované novým trendům v digitálním umění a NFTs prosím omluvte případné drobné nepřesnosti, ke kterým mohlo při simultánním tlumočení dojít. Doporučujeme si poslechnout anglický přenos.