Navázání spolupráce s orchestrem Boston Baroque

S potěšením oznamujeme nové partnerství s prvním americkým barokním orchestrem Boston Baroque. V rámci této spolupráce chceme rozšířit nabídku našich hudebních projektů, včetně speciálních koncertů, řady přednášek Zaměřeno na…, a dalších hudebních příběhů spojených s Lobkowiczkými sbírkami.

Bostonský orchestr úzce spolupracuje s přední streamovací službou IDAGIO zaměřenou na klasickou hudbu, což nabízí další příležitost, jak oslovit širokou komunitu milovníků hudby na celém světě.

„Z navázání spolupráce s orchestrem Boston Baroque máme velikou radost,” říká Alexandra Lobkowicz, prezidentka organizace Lobkowicz Collections, o.p.s. „Během sedmiletého projektu katalogizace a studia Lobkowiczkého hudebního archivu jsme učinili několik nádherných objevů, o které se nyní můžeme podělit nejen s návštěvníky naší nové hudební expozice v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě, ale také prakticky s celým hudebním světem. Naším společným závazkem je přiblížit klasickou hudbu mladým posluchačům a inspirovat další generace nadaných hudebníků.”