Muzeum Lobkowiczkého paláce

Po sametové revoluci v roce 1989 a pádu komunistické vlády podepsal prezident Václav Havel sérii zákonů, které umožnily restituci zabaveného majetku. Po restitučním řízení, které trvalo více než dvanáct let, se rodina Lobkowiczů stala v roce 2002 opět právoplatným vlastníkem paláce. Po více než čtyřech letech plánování, restaurování a modernizací byl palác 2. dubna 2007 opět otevřen veřejnosti, tentokrát jako soukromé muzeum. Stálá expozice muzea představuje nejvýznamnější díla a předměty rozsáhlých Lobkowiczkých sbírek. „Znovuzrození” paláce je důkazem úsilí rodiny Lobkowiczů o zpřístupnění sbírek české i zahraniční veřejnosti a může být bezesporu považováno za oživení pražské kulturní scény.

Kde historie a umění ožívá

Lobkowiczký palác (vítěz hodnocení portálu TripAdvisor v kategorii „Muzea v Praze“ pro rok 2015 a 2016) je domovem vysoce ceněných Lobkowiczkých sbírek, nejstarších a největších soukromých sbírek v České republice.

Muzeum nabízí návštěvníkům možnost prozkoumat historii Evropy z jedinečné perspektivy urozeného rodu Lobkowiczů. Muzeum rozkládající se na ploše jednadvaceti sálů prezentuje výběr toho nejlepšího z Lobkowiczkých sbírek včetně mnoha děl mezinárodního významu.

Ve výběru nechybí obrazy světoznámých malířů, jako jsou Canaletto, Bruegel starší, Cranach či Velázquez. Součástí sbírek jsou rodinné a královské portréty, porcelán, keramika i vzácné umělecké předměty z 13. až 20. století, stejně tak i rozsáhlá sbírka vojenských a loveckých pušek z 16. až 18. století, hudební nástroje a rukopisné partitury od Beethovena a Mozarta, včetně Beethovenovy čtvrté a páté symfonie a Mozartovy instrumentace Händelova Mesiáše.

Prohlídku muzejní galerie si mohou návštěvníci zpříjemnit oblíbeným audioprůvodcem, který přibližuje důležité detaily evropských dějin i sedmisetletou historii rodu Lobkowiczů, včetně dramatického příběhu o tom, jak rodina dvakrát přišla o všechen svůj majetek (nejprve kvůli nacistům, později během komunistického režimu) a vždy jej úspěšně získala zpět. Audioprůvodce, jehož zapůjčení je zahrnuto v ceně vstupného, namluvily dvě generace rodiny Lobkowiczů a hlavní kurátor sbírek. Je zpracovaný velmi poutavě a obsahuje mnoho zajímavých informací. K dispozici je celkem v 9 jazykových mutacích a mezi návštěvníky se těší velké oblibě, proto ho vřele doporučujeme.

Pro více informací o historii Lobkowiczkého paláce klikněte zde.


Audioprůvodce

Poutavý zhruba hodinový audioprůvodce, v němž mluvené slovo střídají úryvky skladeb významných hudebních skladatelů, skvěle oživuje prohlídku paláce. Provede vás nejen muzejními sbírkami, ale i klíčovými událostmi evropské historie z pohledu rodu Lobkowiczů. Zapůjčení audioprůvodce je zahrnuto v ceně vstupného a mezi návštěvníky se těší velké oblibě. Vřele ho tak doporučujeme všem návštěvníkům. Audioprůvodce je dostupný v českém, anglickém, francouzském, německém, italském, japonském, čínském, ruském a španělském jazyce. Anglickou verzí provází hlasy představitelů dvou současných generací rodiny Lobkowiczů a kurátora sbírek.


Pražské panorama

Každý výlet do Prahy by měl začít tímto 30 minutovým „zasvěceným průvodcem“ po městě pražském. Na terase Lobkowiczkého paláce se můžete pokochat 180° panoramatickým výhledem a užívat si magického pohledu na Prahu z ptačí perspektivy. Zaposlouchejte se do osvíceného vyprávění Alexandry a Williama Lobkowiczových, kteří se s vámi podělí o své osobní postřehy, příběhy a vzpomínky na jedno z nejvíce okouzlujících měst na světě. Prohlídka vás seznámí s více než tuctem nejvýznamnějších památek Prahy, jako je třeba Pražský hrad a katedrála svatého Víta, Staroměstské náměstí nebo Karlův most. Prohlídka je doplněna originální hudbou vytvořenou speciálně pro tuto prohlídku.

Vstupenky

  • Dospělí: 190 Kč

  • Děti (7-15 let) / studenti / senioři: 150 Kč

  • Rodina (2 dospělí + 2 děti): 450 Kč

  • Vstupenka na všechny čtyři lokace *
    Dospělý: 390 Kč / Rodina: 890 Kč

* Vstupenku nelze využít ke vstupu na festivaly a jiné programy nad rámec běžného vstupného. Platnost rok ode dne zakoupení.

Časté dotazy

  • Audioprůvodce je dostupný v 9 jazykových mutacích

  • Fotografování bez blesku je povoleno. Použijete náš hashtag #LobkowiczPalace