Hudební recitál Petra Soukupa a Jiřího Vidasova

1. května 2023

1. květen 2023 bude ve znamení speciálního hudebního recitálu Petra Soukupa a Jiřího Vidasova v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě.

Petr Soukup se narodil v Plzni, bydlí v Praze, kde působí v uměleckém i reklamním průmyslu. Je autorem hudebních textů pro Lucii Bílou, Moniku Bagárovou, Evu Burešovou, Vojtu Drahokoupila, Bert and Friends, Abraxas, Calm Season a další interprety. Do češtiny přebásnil texty rockové show Hedwig (vítěz redakční volby idivadlo.cz za překlad) a texty amerického muzikálu Matilda (2022) pro Netflix. Vymýšlí reklamní slogany a hlášky pro propagační materiály umělců i firem. Příležitostně píše skeče pro televizní stanice. Jeho hlavní náplní je tvorba krátkých úderných veršů a jejich prezentace. Prodal desetitisíce knih, kterých je autorem i vydavatelem.

Po Česku vystupuje se svým autorským čtením. Jeho standupy jsou založené na černém humoru v propojení s poezií a hudbou. S hudebníkem Jiřím Vidasovem natočil dvě sólová alba.

Program večera:
16:30              Open door
16:30–⁠17:30  Individuální prohlídka muzea Lobkowiczkých sbírek
17:45              Welcome drink & zahájení večera: Ileana a William R. Lobkowiczovi
18:00             Hudební recitál v Císařském sále
19–⁠20:00      Individuální prohlídka Lobkowiczkého paláce a soukromé terasy s výhledem na Petřín. Možnost zakoupení občerstvení.

Odkaz na vstupenky již brzy. Sledujte naše sociální sítě, a dozvíte se novinky mezi prvními.