Dýňování na zámku Nelahozeves

21. října 2023, 09:30 - 18:00

Listí na stromech se začíná zbarvovat do oranžova, a to znamená, že na zámku Nelahozeves pomalu začínají přípravy na každoroční rodinný festival Dýňování, jehož celodenní program je jako vždy velmi pestrý a bohatý. 

V sobotu 21. října se můžete těšit na den plný skvělé zábavy pro děti i dospělé. Nebudou pochopitelně chybět tykve různých tvarů, velkostí a barev, na kterých si při zdobení budou moci ověřit svoji zručnost kromě dětí i maminky, tatínci, dědové i babičky. Dýně budou na zámku k zakoupení, pomůcky na vyřezávání poskytneme.

Kromě vyřezávání a zdobení dýní se budou na tvořivých dílničkách vyrábět draci a zvířátka z kaštanů, nebude chybět zdobení perníčků a malování čokoládou. Součástí dne bude i mnoho zábavných her a soutěží pro děti, například házení šipek na terč a bojovky. 

A protože bez dobrého jídla a pití oslavovat na zámku nelze, těšit se můžete na podzimně laděné dorty, domácí langoše, trhané maso a další dobroty, včetně svařeného vína. 

Vstupenky:
Dospělí: 150 Kč
Děti (do 12 let) / studenti / senioři: 110 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2 děti): 400 Kč
Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji či přímo na místě. Občané Nelahozevsi, členové programu Lobkowiczkých sbírek, děti do 5 let (včetně) mají vstup zdarma. 

Už teď se těšíme na vaše originálně vyřezané a nazdobené dýně a neopakovatelnou podzimní atmosféru!