Benefiční večer Pocta hrdinům 

28. dubna 2022 od 19 hod.
Lobkowiczký palác

William a Alexandra Lobkowicz si Vás dovolují srdečně pozvat na benefiční večer na podporu Ukrajiny „Pocta hrdinům" v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě.  

V rámci benefičního koncertu vystoupí Česká Sinfonietta pod vedením Radka Baboráka, složená z ukrajinských a českých hudebníků, která zahraje Symfonii č. 3 Es dur Eroica Ludwiga van Beethovena. Večer doplní zahájení dvou autorských výstav fotografií, na kterých autorky přibližují tragédii války, ale také nezlomného ducha ukrajinského národa. Jednou z nich je autorský projekt Bet Orten, nesoucí název Královny Ukrajiny. Jedná se o portréty ukrajinských žen před specifickým pozadím, který byl vytvořen v prvních dnech války za pomoci ukrajinských fotografů a fotografek, s nimiž se Orten propojila přes NFT komunitu. Součástí výstavy v Lobkowiczkém paláci bude tichá aukce pozadí, před kterými byly ukrajinské ženy fotografovány, vytištěných na velkoformátová plátna. 

Celý výtěžek ze vstupného bude poskytnut humanitární organizací Magna, která působí na Ukrajině od roku 2019 a je zde registrovaná pro poskytování zdravotnické pomoci. Magna zásobuje nemocnice a další zdravotnická zařízení na Ukrajině léky a zdravotnickým materiálem a vybavením pro urgentní operace či porody. Její zdravotní týmy také poskytují okamžitou pomoc v místech bojů. Více informací na www.magna.org.

Místo: Lobkowiczký palác na Pražském hradě, Jiřská 3, Praha 1 
Datum: čtvrtek 28. dubna 2022
Čas: zahájení akce v 19:00, nejpozdější možný příchod v 19:45
Dress Code: Cocktail Attire