Zavřít
Menu
Poslání rodiny Lobkowiczů

Festivaly

Den strávený na zámku Nelahozeves zanechá vzpomínky na celý život

Pouhých 30 minut jízdy vlakem z pražského Masarykova nádraží. Právě za tak krátkou dobu se z ulic Prahy přeplněných turisty dopravíte na půvabný renesanční zámek rodiny Lobkowiczů v Nelahozevsi. Objevte zde během slavností a festivalů autentickou chuť českých venkovských tradic.

Adventní slavnosti

víkend 26. a 27. listopadu 2016
Velmi populární Adventní slavnosti nabízejí každý rok kromě báječných vánočních trhů také adventní koncerty a zábavná představení pro děti. Během slavností probíhá i řada workshopů, například řemeslný workshop nebo zdobení perníčků, které je často zábavou pro celou rodinu. Kromě přehlídky oblíbených pokrmů české sváteční kuchyně a vánočních zvyků, si v čajovně můžete vychutnat výběrové čaje nebo potěšit své chuťové pohárky v zámeckém sklepení a na nádvoří.
Ve více než 100 řemeslných stáncích v prostorách zámeckého areálu můžete zakoupit zboží od místních umělců. Máte tak ideální příležitost, jak vybrat jedinečné vánoční dárky nebo pořídit originální vánoční dekorace, které v přeplněných obchodech nenajdete.
I pro návštěvníky, kteří adventní slavnosti navštívili v minulých letech, máme připraveno mnoho nového: cimbálovou muziku v zámeckém sklepení a nové prodejce s ještě zajímavější nabídkou produktů.
Zámecká expozice bude otevřena po celý víkend, po boku průvodců v dobových kostýmech se tak můžete vydat na prohlídku.

Přijměte naše srdečné pozvání na zámek a prožijte s námi neobyčejný den!

Minulé slavnosti

Zámecké dýňování

sobota 15. října 2016
Před koncem sezóny jsme pro všechny milovníky podzimu a dýní připravili již 4. ročník Zámeckého dýňování. Tato akce se bude konat v sobotu 15. října 2016 od 9:00 do 17:00 hodin.

Nádvoří zámku

 • Vyřezávání a zdobení dýní
 • Svoji dýni můžete přihlásit do fotografické soutěže. Nejoriginálněji vyřezané a nazdobené dýně budou odměněny.
 • Rozmanité řemeslné stánky
 • Stánky s občerstvením a dýňovými specialitami

Zámecké interiéry

 • Prohlídky zámku pro děti i dospělé
 • Novinka: stavění a hrátky s dřevěnou stavebnicí KAPLOU
 • Výtvarné dílničky v Arkádové hale
 • Divadelní představení Krabice Teplice Vlk a ovce běží z kopce (11:00 a 14:00 hod.)

Zámecké sklepení

 • Výprava do pohádkového sklepení pro odvážné děti (10.30, 12.00, 13.30, 15.00 a 16.15 hod.)
 • Parkoviště před zámkem
 • Dýňová olympiáda – žertovné disciplíny nejen pro děti

Zámecká restaurace

 • Dýňové speciality, teplá jídla, domácí dezerty, Lobkowiczká vína a piva
 • Nezapomeňte si s sebou přinést pomůcky k vyřezávání a vydlabávání dýní, samotné dýně můžete zakoupit přímo na zámku.
 • Doporučujeme rezervaci jednotlivých částí programu (telefon: 315 709 111 nebo email: info@zameknelahozeves.cz)

Vstupné

 • Dospělí: 110 Kč
 • Studenti/ Senioři: 85 Kč
 • Děti: 60 Kč

 

Hradozámecká noc

sobota 27. srpna 2016
Prožijte s námi již 7. ročník Hradozámecké noci a objevte kouzlo nelahozeveského zámku v noci! Letošní Hradozámecká noc, kterou pořádá Národní památkový ústav, se uskuteční poslední srpnovou sobotu. Zámek Nelahozeves se této celostátní akce účastní již popáté. Program začíná po setmění a návštěvníci tak mají vzácnou příležitost prozkoumat tajuplná zákoutí zámku a jeho okolí po západu slunce. Přijďte si i vy užít noční prohlídku zámku, romantickou večeři při svíčkách a mnohem více…

Hrnčířské a řemeslné slavnosti

víkend 16.–17. dubna 2016
V areálu zámku a jeho nádherných renesančních prostorách každoročně probíhá festival, populární zejména u rodin s dětmi, oslavující tradiční české hrnčířství a keramiku, hudbu, víno a jídlo.
Dvoudenní program zahrnuje prohlídky zámecké expozice Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů v doprovodu průvodců v dobových kostýmech, sokolnickou show, historické hry a aktivity, loutkové divadlo i celou řadu řemeslných dílen.

Poklidné nádvoří a zahrady se rázem změní v den plný tvořivé zábavy a podzimních radovánek. Posilní vás nejen výborný guláš a  delikatesy z grilu, ale také lákavé dezerty a další pochutiny z našeho cateringu. V průběhu slavností můžete ochutnat a zakoupit naše oceněná vína z Lobkowiczkého zámeckého vinařství Roudnice nad Labem.
Po celý víkend je otevřena také prodejní galerie, v níž najdete velký výběr dárkových předmětů včetně šperků, ručně foukaného skla, pohlednic a dalších suvenýrů.