Jazykové verze: CZ | EN


Přeskočit na hlavní navigaci


Zámek Roudnice

Roudnice Castle Bell Tower

Zámek Roudnice se nachází vysoko nad řekou Labe v centru Roudnice nad Labem. Roudnické panství bylo historickým knížecím a vévodským sídlem rodiny Lobkowiczů. Barokní sídlo o 250 místnostech dokumentuje dějiny rodu v průběhu čtyř století – od svatby Zdeňka Popela z Lobkowicz (1568-1628) s Polyxenou z Pernštejna (1566-1642) v roce 1603 přes období konfiskací nacisty a komunisty ve 20. století do současnosti.

Zámecký areál se rozkládá na ploše necelých 8 hektarů. Vedle hlavní zámecké budovy jsou jeho součástí i klášter, kostel, hospodářské a administrativní budovy a jízdárna. Románské základy původního hradu pochází z 12. století.

V podzemí zámku se rozprostírají sklepy Lobkowiczkého zámeckého vinařství. Víno se na rodinné vinici pěstuje více než 400 let. Roudnické vinařství dnes produkuje vína nejvyšší kvality, z nichž mnohá získala řadu ocenění.


Akce

Středověké skvosty z Lobkowiczkých sbírek na výstavě o benediktinském řádu

Dva exkluzivní exponáty relikviářová busta světice z Jezeří a románský procesní kříž, které jsou součástí stálé expozice v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě, byly zapůjčeny na výstavu „Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy 800-1300“ probíhající od 7. listopadu 2014 do 15. března 2015 ve Valdštejnské jízdárně v Praze.

Podrobnější informace o výstavě najdete zde.

Daily concert title
  • Slider


Hlavní navigace: