Jazykové verze: CZ | EN


Přeskočit na hlavní navigaci


Lobkowiczký palác

V Lobkowiczkém paláci, jediném soukromém objektu v areálu Pražského hradu, se nachází muzeum s uměleckými sbírkami rodiny Lobkowiczů. Koncertní sál paláce nabízí další možnost kulturního prožitku, a to koncert vážné hudby, který zde každý den probíhá. Součástí komplexu Lobkowiczkého paláce je i kavárna a prodejní galerie, jejíž sortiment je zčásti inspirován sbírkovými předměty. Elegantní prostory prvního patra paláce s panoramatickým výhledem a přilehlou balustrádovou terasou nabízejí neopakovatelné prostředí pro pořádání soukromých i firemních akcí. 

Lobkowiczký palác byl rodině Lobkowiczů navrácen roku 2002 poté, co byl ve 20. století dvakrát konfiskován – poprvé nacisty a podruhé komunistickým režimem. Po pěti letech příprav a nezbytného restaurování byl v roce 2007 palác opět otevřen veřejnosti, poprvé jako soukromé rodinné muzeum. 

Muzeum je otevřeno celoročně a jeho návštěvníci mohou prostřednictvím historie rodu Lobkowiczů a jeho sbírek nahlédnout do českých i evropských dějin. Lobkowiczká umělecká sbírka bývá považována za největší a nejstarší dodnes původními majiteli vlastněnou uměleckou sbírkou v České republice. Je též označována za jednu z nejvýznamnějších ve střední Evropě. Dvaadvaceti výstavními sály muzea návštěvníky prostřednictvím audioprůvodce provází hlasy představitelů dvou současných generací rodiny Lobkowiczů a hlavního kurátora sbírek. Audioprůvodce je zahrnut v ceně vstupenky a je k dispozici v osmi jazycích.


Akce

Středověké skvosty z Lobkowiczkých sbírek na výstavě o benediktinském řádu

Dva exkluzivní exponáty relikviářová busta světice z Jezeří a románský procesní kříž, které jsou součástí stálé expozice v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě, byly zapůjčeny na výstavu „Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy 800-1300“ probíhající od 7. listopadu 2014 do 15. března 2015 ve Valdštejnské jízdárně v Praze.

Podrobnější informace o výstavě najdete zde.

Daily concert title
  • Slider


Hlavní navigace: