Jazykové verze: CZ | EN


Přeskočit na hlavní navigaci


Lobkowiczké zámecké vinařství

První zmínky o pěstování vinné révy v oblasti Roudnice nad Labem pochází ze 14. století, kdy byla do Čech přivezena z Burgundska císařem Karlem IV., jenž byl zván nejen otcem vlasti, ale i otcem vína. Lobkowiczké vinařství bylo v Roudnici založeno o dvě století později, v roce 1603, kdy si Polyxena z Pernštejna (1566-1642), tehdejší majitelka Roudnického panství a přilehlých vinic, vzala Zdeňka Vojtěcha, nejvyššího kancléře Českého království a 1. knížete z Lobkowicz (1568-1628).

Během následujících století si roudnické víno mezi vinaři získalo dobrou pověst. Je známé svou osobitou charakteristikou a kvalitou, o které svědčí i řada ocenění, včetně zlatých medailí, z různých českých i mezinárodních vinařských soutěží.

Winery

Lobkowiczké víno můžete zakoupit pouze na vybraných místech – např. přímo v kanceláři vinařství v Roudnici nad Labem, v prodejní galerii Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě a na zámku v Nelahozevsi. Vína lze ochutnat i zakoupit na námi každoročně pořádaných slavnostech a při dalších zvláštních příležitostech. Ochutnávku vína lze po předchozí domluvě kdykoli zorganizovat na zámku v Nelahozevsi či v Lobkowiczkém paláci samostatně nebo jako součást širšího programu. Podrobnější informace naleznete v sekci Ochutnávky vín.

Prohlédněte si naší fotogalerii!

Chcete-li se dozvědět více o Roudnickém vinařství, navštivte jeho internetové stránky www.vino-lobkowicz.cz.


Akce

Středověké skvosty z Lobkowiczkých sbírek na výstavě o benediktinském řádu

Dva exkluzivní exponáty relikviářová busta světice z Jezeří a románský procesní kříž, které jsou součástí stálé expozice v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě, byly zapůjčeny na výstavu „Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy 800-1300“ probíhající od 7. listopadu 2014 do 15. března 2015 ve Valdštejnské jízdárně v Praze.

Podrobnější informace o výstavě najdete zde.

Daily concert title
  • Slider


Hlavní navigace: