Jazykové verze: CZ | EN


Přeskočit na hlavní navigaci


Jarní hrnčířské slavnosti

14. ročník Jarních hrnčířských slavností na zámku Nelahozeves se blíží!

Přijďte s námi příchod jara na krásném renesančním zámku Nelahozeves. Slavnosti budou zahájeny v sobotu 16. dubna a jak již bývá zvykem, budou pokračovat i v neděli. I  letos jsme jsme se zaměřili na tradiční české hrnčířství a keramiku, hudbu, víno a dobré jídlo, to vše v krásném historickém prostředí zámku.

Bohatý víkendový program zahrnuje oblíbené prohlídky zámecké expozice pod názvem Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů s průvodci v dobových kostýmech, ukázky sokolnictví, dobové hry, loutkové divadlo a řadu řemeslných dílen pro děti.

Novinkou letošní sezóny je rytířská škola určená především statečným a šikovným dětem, nebo ukázky stříhání ovcí mistrem republiky ovčákem Karlem Švarcem.

Na specialitách zámecké kuchyně, připravených naším cateringem si budete moci pochutnat v zámecké zahradě či na nádvoří. Lahodný oběd budete moci doplnit ochutnávkou výběrových vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem, která pro vás budou připravena na nádvoří nebo i v zámeckém sklepení. Tam najdete také stánky s rozličnými domácími delikatesami.

Podrobnější informace o připraveném programu najdete zde.

Vstupné:

Vstupné na akci, které zahrnuje prohlídku zámecké expozice nebo koncert, je 130 Kč pro dospělé, 60 Kč pro děti a studenty a 85 Kč pro seniory, děti do tří let mají vstup zdarma. Cena divadelního představení je 30 Kč/osoba.

Vzhledem k omezené kapacitě, doporučujeme rezervaci prohlídek. Rezervace divadélka nutná nejméně den předem: tel.: +420 315 709 111, email: info@zameknelahozeves.cz.


Akce

Středověké skvosty z Lobkowiczkých sbírek na výstavě o benediktinském řádu

Dva exkluzivní exponáty relikviářová busta světice z Jezeří a románský procesní kříž, které jsou součástí stálé expozice v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě, byly zapůjčeny na výstavu „Otevři zahradu rajskou. Benediktini v srdci Evropy 800-1300“ probíhající od 7. listopadu 2014 do 15. března 2015 ve Valdštejnské jízdárně v Praze.

Podrobnější informace o výstavě najdete zde.

Daily concert title
  • Slider


Hlavní navigace: